Roztržení kůže

Kůže neboli useň

Barevná pigmentovaná kůže je chromem činěná kůže s barevnou povrchovou úpravou. Barevnost kůže určuje vrchní polyuretanový nástřik, který je aplikován v koželužnách po vyčinění kůže.

 

 

Popis poškození kůže

Roztržení kůže je silné mechanické poškození kůže probíhající skrze všechny vrstvy barvené kůže.

Postup opravy

Při roztržení nebo proříznutí kůže je důležité kde se toto poškození nachází. Pokud je roztržení vyvoláno tzv. prošoupáním, tedy je kůže v místě poškození nadměrně vystavována mechanickému poškození, je většinou jediná funkční oprava výměna poškozeného dílu za novou kůži a její přebarvení na správný odstín kůže. Pokud se jedná o náhodné poškození roztržení nebo proříznutí kůže v místech kde nepůsobí zvýšené namáhání kůže, tak je možné kůži opravit do původního vzhledu bez nutnosti výměny celého dílu kůže.

 

Oprava roztržené kůže je odvislá od síly poškození a také od dalšího zanesení nečistoty, chemikálií, barviv a solí do trhliny v kůži. Pokud se nejedná o novou nebo nepoužívanou část kůže, tak je většinou nutné kompletní vyčištění okolního místa poškození a zrevidování dalšího poškození na kůži jako je odbarvení atd.

 

Postup opravy v případě opravitelného poškození vždy začíná hloubkovým vyčištěním kůže, odstranění veškerých přípravků na kůži, mastnoty a barevných pigmentů zanesených do kůže. Odstranění uvolněné povrchové barvy kůže, otřepů a přečnívajících hran kůže. Zpevnění místa poškození, zacelení roztržení a celková rekonstrukce porušeného místa umělou kůží. Příprava povrchu kůže pro lokální barevný nástřik, barvení kůže nanesením barevného nástřiku a nanesení ochranného krycího čirého laku. Po vytvrdnutí barevných a lakovaných vrstev následuje závěrečná impregnace bezbarvým neparfémovaným roztokem na nemastné bázi, který kůži chrání proti znečištění, UV záření a zabarvení. Více o impregnaci kůže se dozvíte zde.  

 

Postup opravy neopravitelného poškození, je sundání čalounění a výměna poškozeného koženého dílu, zpětné čalounění a přebarvení vyměněného dílu správným barevným odstínem a lakem se shodnou lesklostí. Více o barvení kůže se dočtete zde.

Další ukázky oprav kůže si můžete prohlédnout zde

Copyright 2019 © Leather Service s.r.o.
Horova 1661/4, 616 00 Brno

Provozovna: Minská 132/100, 616 00 Brno
IČ: 032 29 122 DIČ: CZ03229122
Společnost je zapsána u KS v Brně, spisová značka C 84064.

tel.: 737 720 790 , 604 600 405

e-mail: info@leatherservice.cz

GDPR a obchodní podmínky

Fotogalerie našich prací naleznete i na:

facebook