Odření kůže

Kůže neboli useň

Barevná pigmentovaná kůže je chromem činěná kůže s barevnou povrchovou úpravou. Barevnost kůže určuje vrchní polyuretanový nástřik, který je aplikován v koželužnách po vyčinění kůže.  

Popis poškození kůže

Odření kůže znamená narušení povrchové barevné vrstvy kůže.

Nejčastějším zaviněním odření kůže je jednorázové nebo opakované vystavení povrchu kůže mechanickému otírání a tím narušení povrchové barevné vrstvy. Někdy se velice toto poškození podobá ztrátě barvy

 

 

Postup opravy

Další ukázky oprav kůže si můžete prohlédnout zde

Oprava odřené kůže je odvislá od síly poškození a také od dalšího zanesení nečistoty, chemikálií, barviv a solí do odřených míst na kůži. 

 

Postup opravy vždy začíná hloubkovým vyčištěním kůže, odstranění veškerých přípravků na kůži, mastnoty a barevných pigmentů zanesených do kůže. Odstranění uvolněné povrchové barvy kůže a opravení hlubokých šrámů na kůži. Příprava povrchu kůže pro barevný nástřik, barvení kůže nanesením barevného nástřiku a nanesení ochranného krycího čirého laku. Po vytvrdnutí barevných a lakovaných vrstev následuje závěrečná impregnace bezbarvým neparfémovaným roztokem na nemastné bázi, který kůži chrání proti znečištění, UV záření a zabarvení. Více o impregnaci kůže se dozvíte zde.

Copyright 2019 © Leather Service s.r.o.
Horova 1661/4, 616 00 Brno

Provozovna: Minská 132/100, 616 00 Brno
IČ: 032 29 122 DIČ: CZ03229122
Společnost je zapsána u KS v Brně, spisová značka C 84064.

tel.: 737 720 790 , 604 600 405

e-mail: info@leatherservice.cz

GDPR a obchodní podmínky

Fotogalerie našich prací naleznete i na:

facebook