top of page

Čistění a dezinfekce klimatizace a interiéru ozonem 

K našim standardním činnostem renovace kůže a detailing interiéru přidáváme novinku v podobě čištění dezinfekce a odstranění zápachu z interiéru vozu a ventilačního potrubí včetně klimatizace ozonem. 

Co je ozón a jak funguje:

Ozonové čištění je nová technologie v oblasti dezinfekce autoklimatizace. Ozon se řadí mezi nejsilnější dezinfekční a oxidační činidla. Rychle a spolehlivě ničí i velmi odolné druhy nebo formy patogenních mikroorganizmů. Ozón je nestabilní formou kyslíku a proto je nutné jej vytvářet přímo na místě použití, tedy za pomocí speciálního generátoru ozonu přímo v interiéru vozidla.

Postup práce:

Do uzavřeného vozidla se zapnutou vnitřní cirkulací ventilace (většinou vyžaduje běžící motor) se vloží ozonový generátor, který po dobu cca 30 minut vygeneruje dostatečné množství ozonových molekul, které proniknou do všech částí klimatizace, ventilace, koberců, látky a všech prodyšných materiálů, které jsou místem, kde se pro člověka nebezpečné viry, patogeny a zápach vytvářející plísně usazují a jeho oxidační silou je zlikviduje. 

Nebezpečnost a ekologie:

Po vyčistění je nutné nechat automobil důkladně vyvětrat, nadále v interiéru zůstává mírný typický zápach po ozonovém čištění, který po pár hodinách sám vyprchá. Při předání vozidla je pobyt v jeho interiéru bezpečný a neohrožuje zdraví posádky.

Dezinfekce a čištění ozonem je nejekologičtější řešení odstranění nežádoucích bakterií, patogenů a zápachu z interiéru vozidla a klimatizace, jelikož nevyžaduje žádné čisticí prostředky, postačí pouze samotný plyn vytvářený ze vzdušného kyslíku a jedinou spotřebovanou energií je elektřina.  

Ceník:

Cena čištění ozonem je 500Kč bez DPH 21%

bottom of page